Úklidová akce #13927, Praha 2 (městská část Praha)

Detail akce

Přidat do kalendáře 2017-04-08T09:00:00.000Z 2017-04-08T10:00:00.000Z Europe/Prague Ukliďme Česko - Velký jarní úklid na Nuselských schodech Přijďte v rámci Hlavního úklidového dne Ukliďme Česko uklidit Nuselské schody, krásné a romantické zákoutí na hranici pražských Vinohrad, které ale městská část není schopná udržovat v dobrém stavu. Rukavice a pytle budou k dispozici pro všechny dobrovolníky. http://ww.uklidmecesko.cz/event/13927 Praha 2 (městská část Praha)
Identifikátor akce:
13927
Název akce:
Velký jarní úklid na Nuselských schodech
Popis akce:
Přijďte v rámci Hlavního úklidového dne Ukliďme Česko uklidit Nuselské schody, krásné a romantické zákoutí na hranici pražských Vinohrad, které ale městská část není schopná udržovat v dobrém stavu. Rukavice a pytle budou k dispozici pro všechny dobrovolníky.
Příslušná obec/MČ:
Praha 2 (městská část Praha)
Likvidaci odpadů zajistí:
Městský svoz odpadu
Akci také podpořili:
-


Organizátor akce

Typ úklidu:
jedná se o úklid organizovaný organizací
Název organizace:
Přátelé Nuselských schodů
Kontaktní osoba:
Šimon Fiala


Report akce

Statistika:
počet dobrovolníků 15, sesbíráno bylo 100 kg odpadů.
Jak úklid probíhal:
V rámci akce Ukliďme Česko jsme se letos poprvé sešli na Nuselských schodech.

Úklid odpadků už je stálice, Přátelé NS už uspořádali alespoň půl tuctu. Na Nuselských schodech se pravidelně kupí odpadky, protože tu často přebývají bezdomovci a odhazují své věci, když jim přestanou sloužit. České dráhy svůj pozemek uklízí jednou za čas a magistrát se o schody samotné také nestará zrovna svědomitě. Přestože zrovna tentokrát byly schody víceméně uklizené, v okolí kolejí jsme našli dost odpadků na naplnění deseti velkých pytlů. V Závišově uličce jsme pak zlikvidovali poctivou černou skládku.

Do poslední chvíle nás napínalo počasí, nakonec se na nás ale slunce usmálo. Díky tomu jsme mohli zrušit grafiti na kapličce, zasadit kytky a nakonec si dát i cider a buchty a užít si sobotní ráno - protože o to jde především.

Již poněkolikáté nás podpořil pan farář a přivítal nás v sobě svěřené kapli. Velkou vzpruhou byl také celý tým Strana zelených - Praha 2, který se rozhodně neštítí natáhnout rukavice a udělat kus práce. Za materiální podporu díky Strongbow a Ukliďme Česko. Za spolupráci díky Infolince Ulice Prahy 2 a KOMWAGu.

A co bude s Nuselskými schody dál? Rádi bychom, aby se s nimi začalo koncepčně pracovat. Připravujeme proto brožuru, která by nám měla pomoct obrátit k Nuselkým schodům pozornost Magistrátu, radnice P2 a dalších zainteresovaných aktérů a představit proveditelné a jednoduché kroky k rozvoji tohoto kouzelného ale zapomenutého místa. Již brzy!
Foto úklidu:


Podrobnosti akce

Začátek akce:
08.04.2017 09:00
Předpokládaný konec akce:
08.04.2017 10:00
Popis místa srazu (adresa):
Sraz na dolní straně Nuselských schodů, u kapličky
Budeme uklízet:
Dobrovolníci:
již přihlášených dobrovolníků 6, volná kapacita 6

Generální partner

Hlavní partner

Akci podpořili