Úklidová akce #16420, Milovice (okres Nymburk)

Detail akce

Identifikátor akce:
16420
Název akce:
Popis akce:
Úklid proběhne v ulicích v zastavitelné části města Milovice i na plochách v okolí města. Do úklidu se zapojí obyvatelé města, školy, spolky.
Příslušná obec/MČ:
Milovice (okres Nymburk)
Likvidaci odpadů zajistí:
Město Milovice
Akci také podpořili:
Rodinné centrum Milovice, FCC Česká republika


Organizátor akce

Typ úklidu:
jedná se o úklid organizovaný obcí
Název organizace:
Městský úřad Milovice
Kontaktní osoba:
Vladimír Vedral
Telefon a email na organizátora není z důvodu ochrany osobních údajů veřejně přístupný. Tyto kontaktní údaje budete mít k dispozici až se zaregistrujete jako dobrovolník a přidáte se k této akci.


Report akce

Statistika:
počet dobrovolníků 380, sesbíráno bylo 4000 kg odpadů.
Jak úklid probíhal:
V dubnu 2018 proběhla celorepubliková akce Ukliďme Česko. Organizaci úklidu v Milovicích zajišťovalo město Milovice a Rodinné centrum, za podpory firmy FCC ČR. Hlavním dnem úklidu byla sobota 7. dubna, ale 450 žáků základní školy Juventa uklidilo lesopark a tůně Josefov již o den dříve. Základní škola T.G. Masaryka připravuje úklid okolí školy a bývalé obce Mladá v rámci Dne Země 23. dubna.

Realizace úklidu byla rozdělena na 4 části. Největší zapojení veřejnosti, 121 dospělých a 81 dětí, bylo tradičně při úklidu ulic v části města Milovice a Mladá. Tento úklid byl organizován ve spolupráci s 20 koordinátory v jednotlivých ulicích. Nezastavěnou část okolí města uklízelo 80 dobrovolníků. Na Božím Daru se k úklidu sešlo 35 dobrovolníků a v Benátecké Vrutici 20 dětí a dospělých. V Benátecké Vrutici byla odpoledne po úklidu vysazena výroční Lípa u příležitosti 100 let vzniku Československa. Řada obyvatel se úklidu také zúčastnila individuálně, kdy si úklidové pytle vyzvedli přímo v Informačním centru. Celkem bylo rozdáno 500 ks pytlů na úklid a dle vyjádření firmy FCC Česká republika bylo odvezeno celkem 63 m3 odpadu. Odvoz odpadků kromě firmy FCC ČR již v průběhu soboty zajišťovala referentka Odboru správy majetku města paní Košátková a pracovníci Oddělení technických služeb. Do úklidu se zapojily spolky a organizace ve městě, Spolek zahrádkářů Milovice-Balonka, Rodinné centrum, Domov Mladá, AFK Milovice, TARGET SPORT MILOVICE, Horolezecký oddíl ALPÍCI, Přátelé a rodáci Milovic, Česká krajina. Díky nim a aktivním obyvatelům města byla účast při letošním úklidu výrazně vyšší než v loňském roce.

Foto galerie:
-


Podrobnosti akce

Začátek akce:
07.04.2018 11:00
Předpokládaný konec akce:
07.04.2018 14:00
Popis místa srazu (adresa):
Sraz před radnicí Městský úřad Milovice
Nám. 30. června 508
289 23 Milovice – Mladá
Budeme uklízet:
Dobrovolníci:
již přihlášených dobrovolníků 99, volná kapacita 99
 

Hlavní partner akce

Partneři akceDále nás podporujíPři poskytování služeb nám pomáhají technická Cookies a Local Storage. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.
Cookies můžete vymazat nebo předem odmítnout jejich používání volbou v příslušném nastavení ve vašem prohlížeči.
Nicméně pokud tak učiníte, některé služby a funkce tohoto webu nemusí správně fungovat.
Více informací o ochraně osobních údajů a jejich používání
Copyright Ⓒ 2014-2024 | Miroslav Kubásek, Ukliďme Česko z.s.