Úklidová akce #16999, Čelákovice (okres Praha-východ)

Detail akce

Přidat do kalendáře 2018-04-07T09:00:00.000Z 2018-04-07T12:00:00.000Z Europe/Prague Ukliďme Česko - Pojďte s námi uklidit park Park 17. listopadu je jedno z nejhezčích míst Čelákovic. Bohužel po větších "kulturních" akcích nebo po víkendech se tu objevují odpadky, které se pak hromadí v potoce a technické služby na ně nestačí. V minulosti jsme tu podnikli několik úklidů, z kterých se stala tradice. Půjdete do toho s námi? Až to uklidíme, přesuneme se k zastávce Čelákovice-Jiřina, kde pomůžeme spolku Dělnické domky uklidit přístupovou cestu do školky. Na obou místech chodí hodně lidí, takže naši práci i rádi ocení, tak přidejte se k nám! :) http://ww.uklidmecesko.cz/event/16999 Čelákovice (okres Praha-východ)
Identifikátor akce:
16999
Název akce:
Pojďte s námi uklidit park
Popis akce:
Park 17. listopadu je jedno z nejhezčích míst Čelákovic. Bohužel po větších "kulturních" akcích nebo po víkendech se tu objevují odpadky, které se pak hromadí v potoce a technické služby na ně nestačí. V minulosti jsme tu podnikli několik úklidů, z kterých se stala tradice. Půjdete do toho s námi? Až to uklidíme, přesuneme se k zastávce Čelákovice-Jiřina, kde pomůžeme spolku Dělnické domky uklidit přístupovou cestu do školky. Na obou místech chodí hodně lidí, takže naši práci i rádi ocení, tak přidejte se k nám! :)
Příslušná obec/MČ:
Čelákovice (okres Praha-východ)
Likvidaci odpadů zajistí:
Technické služby Čelákovice, p. o.
Akci také podpořili:
Město Čelákovice


Organizátor akce

Typ úklidu:
jedná se o úklid organizovaný organizací
Název organizace:
Okrašlovací spolek čelákovický
Kontaktní osoba:
Petr Petřík


Report akce

Statistika:
počet dobrovolníků 34, sesbíráno bylo 500 kg odpadů.
Jak úklid probíhal:
V sobotu 7. dubna 2018 od 9. hodiny ranní do poledne probíhal už pátý ročník akce Ukliďme Česko (dříve známé jako Ukliďme svět!). Tradičně jsme se zaměřili na park 17. listopadu, který krášlí město, ale zároveň doplácí na to, že jím prochází mnoho lidí, nedaleko je více atrakcí a zvláště po zábavách a o víkendech zde můžeme nalézt např. konfety, lahve, nedopalky nebo i třeba židle a jednou zde dokonce visely na stromě trenýrky.

Tentokrát jsme v tom nezůstali sami, protože se přidal i spolek Dělnické domky v zastoupení své předsedkyně Andrei Pencové a zúčastnili se v početném množství i čelákovičtí rybáři s potěrem. Napočítali jsme 34 lidí včetně bezmála poloviny dětí, které nadšeně pomáhaly. Všichni jsme byli vybaveni rukavicemi a pytli, které jsme obdrželi od města a od ČSOP (hlavního pořadatele celorepublikových úklidů). Protože park byl po hodině prost jakýchkoliv odpadků, mohli jsme se po krátké fotografické pauze rozdělit a rybáři pokračovat v úklidu kolem lávky a my zase v okolí Dělnických domků.

Cestou tam, jsme sbírali odpadky, abychom kolem 11. hodiny dospěli do cíle. V cíli už pracovala část z nás, která se svezla autem. Tam jsme ocenili, že byla zlikvidována zdevastovaná autobusová zastávka, kolem které se hromadily vždy odpadky a řada jehel. Letos jsme tam narazili pouze na použitou krabičku na injekční roztok. Potěšilo nás, že byla vyčištěna bažinka, kde končila řada odpadků. Hromadí se zde povrchový odtok z domků bez kanalizace, a proto jsme navrhovali sem umístit sběrnou podzemní nádobu. Co nás nepotěšilo, bylo, že městský pozemek neustále zabírá nejrůznější kovový odpad, ke kterému se nikdo nechce znát. Stejně jako ke skládce, kterou jsme objevili na vedlejším soukromém pozemku. Bylo by dobré zaslepit díru v plotě, kudy tam lidé odpadky vyhazují a instalovat kamery či fotopasti, aby se zamezilo dalšímu znečišťování, a skládku následně zlikvidovat pomocí těžké techniky. V okolí kovohutí bylo vůbec hodně zajímavostí. Narazili jsme např. na 3 páry podprsenek (nejméně trojky) a dámskou lodičku. Dále se musel bezpečně zlikvidovat mobil, minimax a plynová bomba, které zde kdosi pohodil. Na místo se kolem dvanácté dostavila multikára Technických služeb a řidičovi jsme pomohli s nakládáním svázaných pytlů. Divil se, kolik odpadu jsme nasbírali, protože bylo třeba povolat další vůz na odvoz. Nakonec jsme pořídili druhou společnou fotku a v dobré náladě pod poledním sluníčkem se rozešli k obědu.

Celkem jsme nashromáždili asi kolem půl tuny odpadků, z něhož zlomek šel vytřídit, protože se jednalo většinou o znečištěný odpad. Narazili jsme ale i na nebezpečný odpad, jako byly dvě injekční stříkačky, k jejichž zneškodnění jsme museli povolat městskou policii.

Jsme moc rádi, že uklízecí akce získávají na popularitě a přidávají se další spolky, takže po skautech, s kterými jsme začínali, se přidávají rybáři, ale i zastupitelé. Tradičně se účastní zastupitel T. Janák a letos přišla i J. Chourová. Je to dobrý příklad pro lidi. Těší nás rovněž, že naši práci lidé i ocení. Chtěli bychom touto cestou velmi poděkovat za pomoc všem zúčastněným (za spolek zmíním Petra Jirase, Petra Macháčka a Jirku Palduse) včetně pracovníků Technických služeb a Městské policie. Velký dík patří A. Pencové, která zapůjčila i své kleště na sběr odpadků a dojednala odvoz s TS. Fotky z celé akce naleznete na našich stránkách http://www.celakovice.org.

Petr Petřík, člen výboru Okrašlovacího spolku čelákovického pověřený organizací celé akce
Foto úklidu:


Podrobnosti akce

Začátek akce:
07.04.2018 09:00
Předpokládaný konec akce:
07.04.2018 12:00
Popis místa srazu (adresa):
Kulturní dům Čelákovice
Budeme uklízet:
Web akce:
Dobrovolníci:
již přihlášených dobrovolníků 8, volná kapacita 17

Generální partner

Hlavní partner

Akci podpořili


Při poskytování služeb nám pomáhají Cookies a Local Storage. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o ochraně osobních údajů a jejich používání
Copyright Ⓒ 2014-2019 | Miroslav Kubásek