Úklidová akce #20233, Praha 2 (městská část Praha)

Detail akce

Přidat do kalendáře 2019-04-06T10:00:00.000Z 2019-04-06T12:30:00.000Z Europe/Prague Ukliďme Česko - Velký jarní úklid Nuselských schodů a okolí Přidejte se k Přátelům Nuselských schodů v úklidu okolí Vinohradských tunelů. Více informací o akci na facebooku. http://ww.uklidmecesko.cz/event/20233 Praha 2 (městská část Praha)
Identifikátor akce:
20233
Název akce:
Velký jarní úklid Nuselských schodů a okolí
Popis akce:
Přidejte se k Přátelům Nuselských schodů v úklidu okolí Vinohradských tunelů. Více informací o akci na facebooku.
Příslušná obec/MČ:
Praha 2 (městská část Praha)
Likvidaci odpadů zajistí:
Komwag
Akci také podpořili:
Kingswood, ÚMČ Praha 2, Nadace O2


Organizátor akce

Typ úklidu:
jedná se o úklid organizovaný organizací
Název organizace:
Přátelé Nuselských schodů
Kontaktní osoba:
Šimon Fiala


Report akce

Statistika:
počet dobrovolníků 40, sesbíráno bylo 800 kg odpadů.
Jak úklid probíhal:
Sešli jsme se před kapličkou u Nuselských schodů v deset ráno, jako už tradičně. Pomalu jsme začali chystat vybavení pro úklid a nářadí na jarní obnovu zahrádky. Přijel také kontejner od společnosti KOMWAG, které za nabídku likvidace odpadu moc děkujeme. Úklid jsme zahájili bezpečnostními pokyny a představením iniciativy Přátelé Nuselských schodů.
Ačkoliv to vypadalo, že letos po zimě není odpadková situace tak zlá, zákoutí vinohradských tunelů vydala desítky kilogramů různorodého harampádí po bezdomovcích. Několik skupinek se vydalo uklízet okolní ulice, odkud se také vraceli se zajímavými úlovky. K našemu překvapní se i tady - v centru Prahy - našly pneumatiky.
Druhá skupina se se zahradníky ze Street Gardening z.s. pustila do zušlechťování zahrádky, opravy plotu a zprovoznění barelu na vodu.
V průběhu dne nás navštívily hned dvě televize: ČT a Prima. Reportáže z Nuselských schodů se tak dostaly do hlavních zpráv.
Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří věnovali celkem 80 hodin svého času na úklid nepořádku, který není jejich. Děkujeme také Kingswood za zásobu ciderů pro všechny účastníky. Díky také Zeleným z Prahy 2, kteří se opět přidali v hojném počtu. V neposlední řadě díky čajovně Jedna báseň a starokatolíkům od Kaple sv. Rodiny, že nad místem drží patronát. Díky také dětem z dětskému domovu z ulice Jana Masaryka, že s námi přišli strávit dopoledne a přiložili ruku k dílu.
Foto galerie:
-
Foto úklidu:


Podrobnosti akce

Začátek akce:
06.04.2019 10:00
Předpokládaný konec akce:
06.04.2019 12:30
Popis místa srazu (adresa):
Pod Nuselskými schody u kapličky.
Budeme uklízet:
Dobrovolníci:
již přihlášených dobrovolníků 17, volná kapacita 3

Generální partner

Hlavní partner

Akci podpořili


Při poskytování služeb nám pomáhají Cookies a Local Storage. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o ochraně osobních údajů a jejich používání
Copyright Ⓒ 2014-2019 | Miroslav Kubásek