Úklidová akce #23679, Pec pod Sněžkou (okres Trutnov)


Detail akce

Přidat do kalendáře 2019-10-05T08:30:00.000Z 2019-10-05T14:00:00.000Z Europe/Prague Ukliďme Česko - Čisté Krkonoše - Pomáháme horám dýchat Pomáháme horám dýchat na území Krkonoš. Přijďte vymýtit odpadkouše. Odpadky v krkonošské přírodě se s určitou mírou nadsázky stávají invazivními druhy. Z nejčastěji se vyskytujících druhů v Krkonoších lze jmenovat petlahvoně odhozence, vlhčence ubrouskového, sáčkovce šustilku nebo obalíka sušenkovitého. Lidmi zavlečené druhy z přírody nemizí, ba naopak se rozmnožují co do počtu i druhů. Ve spolupráci s KRNAPem se vrhneme na boj s touto čeledí a vládce hor Krakonoš nám zůstane i nadále nakloněn. www.maskrkonose.cz http://ww.uklidmecesko.cz/event/23679 Pec pod Sněžkou (okres Trutnov)
Identifikátor akce:
23679
Název akce:
Čisté Krkonoše - Pomáháme horám dýchat
Popis akce:
Pomáháme horám dýchat na území Krkonoš. Přijďte vymýtit odpadkouše. Odpadky v krkonošské přírodě se s určitou mírou nadsázky stávají invazivními druhy. Z nejčastěji se vyskytujících druhů v Krkonoších lze jmenovat petlahvoně odhozence, vlhčence ubrouskového, sáčkovce šustilku nebo obalíka sušenkovitého. Lidmi zavlečené druhy z přírody nemizí, ba naopak se rozmnožují co do počtu i druhů. Ve spolupráci s KRNAPem se vrhneme na boj s touto čeledí a vládce hor Krakonoš nám zůstane i nadále nakloněn. www.maskrkonose.cz
Příslušná obec/MČ:
Pec pod Sněžkou (okres Trutnov)
Likvidaci odpadů zajistí:
KRNAP
Akci také podpořili:
Města a obce na území MAS Krkonoše, členové Místní akční skupiny Krkonoše a zástupci regionální značky Krkonoše originální produkt.


Organizátor akce

Typ úklidu:
jedná se o úklid organizovaný organizací
Název organizace:
Místní akční skupina Krkonoše
Kontaktní osoba:
Petra Hartmanová
Telefon a email na organizátora není z důvodu ochrany osobních údajů veřejně přístupný. Tyto kontaktní údaje budete mít k dispozici až se zaregistrujete jako dobrovolník a přidáte se k této akci.


Report akce

Statistika:
počet dobrovolníků 21, sesbíráno bylo 100 kg odpadů.
Jak úklid probíhal:
Akci jsme nakonec přesunuli do Sklénářovic na 19.10. 2019 z důvodu špatného počasí. Hlavní náplní úklidu bylo odstranění větví a kmenů z horských luk, kde se nachází botanický skvost Krkonoš. Akce trvala od 8:30 - 13:30 a ve spolupráci se správou KRNAP jsme děti i informovali o tom, jak se chovat k přírodě a životnímu prostředí.
Foto galerie:
www.maskrkonose.cz a Fb - Místní akční skupina Krkonoše, Fb - Lovci odpadků
Foto úklidu:


Podrobnosti akce

Začátek akce:
05.10.2019 08:30
Předpokládaný konec akce:
05.10.2019 14:00
Popis místa srazu (adresa):
Sraz u Regionálního informačního centra v Prostředním Lánově č. 39 (kancelář MAS Krkonoše) v 8:00 hod., Lánov nebo v Peci pod Sněžkou v 8:30 hod.
Budeme uklízet:
Web akce:
Dobrovolníci:
již přihlášených dobrovolníků 25, volná kapacita 10

Generální partner

Hlavní partner

Akci podpořili


Při poskytování služeb nám pomáhají Cookies a Local Storage. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o ochraně osobních údajů a jejich používání
Copyright Ⓒ 2014-2020 | Miroslav Kubásek