Miroslav Kubásek

autor ZmapujTo a zakladatel Ukliďme Česko

Tak asi jako každého trochu vnímavého jedince, tak i mě osobně, trápil všudypřítomný výskyt černých skládek a dalšího nepořádku nejen v okolí měst ale i v přírodě a chtěl jsem tak pro zmírnění toho nešvaru něco udělat. V roce 2012 jsem vytvořil a začal provozovat systém ZmapujTo, který podporuje občanskou angažovanost a zjednodušeně řečeno umožňuje občanům moderním způsobem nahlásit problémy ve svém okolí.

Miroslav Kubásek - článek

Nechtěl jsem se však vzdávat a možná i kvůli dotazům od uživatelů ZmapujTo "Kdy k nám přijedete uklidit nahlášenou černou skládku?" jsme se s kolegy rozhodli, že uspořádáme celorepublikovou akci Ukliďme Česko. V roce 2014 jsme za Ukliďme Česko získali tzv. ekologického oskara a v lednu 2016 jsme s tímto projektem reprezentovali Českou republiku na mezinárodní akci Energy Globe World Awards v Teheránu.

Miroslav Kubásek - článek

Od té doby opganizujeme úklidové akce každý rok. Snažíme se získat partnery abychom dobrovolníkům rozeslali pytle a rukavice. Aby to vše mohlo fungovat, navrhl a vytvořil jsem systém pro registraci a administraci organizátorů a dobrovolníků. Cílem akce je zmedializovat úklidy mezi širokou veřejnost, proto používáme i řadu metodik a nástrojů pro propagaci nejen značky Ukliďme Česko ale i jednotlivých úklidů.

Miroslav Kubásek TV
Miroslav Kubásek TV
Miroslav Kubásek TV
Miroslav Kubásek TV

RNDr. Miroslav Kubásek, Ph.D.
mirek@uklidmecesko.cz
+420 777 176 674

 

Hlavní partner akce

Partneři akceDále nás podporují


Při poskytování služeb nám pomáhají technická Cookies a Local Storage. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.
Cookies můžete vymazat nebo předem odmítnout jejich používání volbou v příslušném nastavení ve vašem prohlížeči.
Nicméně pokud tak učiníte, některé služby a funkce tohoto webu nemusí správně fungovat.
Více informací o ochraně osobních údajů a jejich používání
Copyright Ⓒ 2014-2023 | Miroslav Kubásek, Ukliďme Česko z.s.