Výuková hodina k aplikaci „Kam s ním?“

Důvod vzniku výukové hodiny

Aplikace Kam s ním?

Mnoho domácností stále produkuje velké množství odpadu, který i přes široké možnosti třídění a jeho dalšího využití končí na skládkách, ve spalovnách, v nejhorším případě na černých skládkách v přírodě.

Pro velkou část společnosti je v dnešní době již samozřejmostí třídit plasty, papír a sklo, ale odpadů se dá vytřídit daleko víc. Některé věci, pro někoho již nepotřebné, mohou dokonce najít uplatnění v jiných domácnostech, charitách, knihobudkách...

Abychom společnost podpořili v pečlivějším třídění odpadů a nepotřebných věcí, spustili jsme projekt „Kam s ním?“. Jde o digitální aplikaci, která poradí, jak správně s odpady a již nechtěnými věcmi naložit, resp. kde lze legálně a v drtivé většině i bezplatně odevzdat jak běžný odpad z domácnosti, tak například prošlé léky, pneumatiky, vysloužilé elektro, baterie, světelné zdroje, velkoobjemový odpad, nebo třeba i odpady nebezpečné. A nejen to!

Aplikace ,,Kam s ním?“ obsahuje i provozní doby sběrných středisek či míst zpětného odběru, včetně možnosti navigace na tato místa, která lze jednoduše vyhledat a zobrazit v mapě. Mapa nyní obsahuje přes 110 000 odběrných míst po celé ČR a další budou průběžně přibývat.

Věříme, že seznámením široké veřejnosti s tímto projektem se nám podaří omezit množství odpadu, který zbytečně končí na skládkách a ve spalovnách.

Připravili jsme proto výukový program, díky kterému mohou pedagogové s projektem „Kam s ním?“ seznámit žáky 1. a 2. stupně ZŠ, popř. i žáky SŠ.


Materiály ke staženíVznik výukové hodiny podpořila společnost Philip Morris ČR a.s.

Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Kontakt

Radek Janoušek
radek@uklidmecesko.cz
+420 777 176 675


 

Hlavní partner akce

Partneři akce


Dále nás podporují


Při poskytování služeb nám pomáhají technická Cookies a Local Storage. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.
Cookies můžete vymazat nebo předem odmítnout jejich používání volbou v příslušném nastavení ve vašem prohlížeči.
Nicméně pokud tak učiníte, některé služby a funkce tohoto webu nemusí správně fungovat.
Více informací o ochraně osobních údajů a jejich používání
Copyright Ⓒ 2014-2023 | Miroslav Kubásek, Ukliďme Česko z.s.