Výuková hodina k aplikaci „Kam s ním?“

Aplikace Kam s ním?

Mnoho domácností stále produkuje velké množství odpadu, který i přes široké možnosti třídění a jeho dalšího využití končí na skládkách, ve spalovnách, v nejhorším případě na černých skládkách v přírodě.

Pro velkou část společnosti je v dnešní době již samozřejmostí třídit plasty, papír a sklo, ale odpadů se dá vytřídit daleko víc... Některé věci, pro někoho již nepotřebné, mohou dokonce najít uplatnění v jiných domácnostech, charitách, knihobudkách...

Abychom společnost podpořili v pečlivějším třídění odpadů a nepotřebných věcí, spustili jsme projekt „Kam s ním?“. Jde o digitální aplikaci, která poradí, jak správně s odpady a již nechtěnými věcmi naložit, resp. kde lze legálně a v drtivé většině i bezplatně odevzdat jak běžný odpad z domácnosti, tak například prošlé léky, pneumatiky, vysloužilé elektro, baterie, světelné zdroje, velkoobjemový odpad, nebo třeba i odpady nebezpečné. A nejen to!

Aplikace ,,Kam s ním?“ obsahuje i provozní doby sběrných středisek či míst zpětného odběru, včetně možnosti navigace na tato místa, která lze jednoduše vyhledat a zobrazit v mapě. Mapa nyní obsahuje přes 117 000 odběrných míst po celé ČR a další budou průběžně přibývat.

Věříme, že seznámením široké veřejnosti s tímto projektem se nám podaří omezit množství odpadu, který zbytečně končí na skládkách a ve spalovnách.

Připravili jsme proto výukový program, díky kterému mohou pedagogové s projektem „Kam s ním?“ seznámit žáky 2. stupně ZŠ a žáky SŠ.

Materiály obsahují

  • Popis hodiny, rozvrh konkrétních aktivit [pdf, 8 stran]
  • Pracovní list [pdf, 1 strana]
  • Prezentace - odpady [pdf, 10 stran]
  • Infografika - rozklad odpadků v přírodě [pdf, 1 strana]
  • Video [mp4, 9:30 minut]

Ziskat výukové materiály

Výukové materilály můžete získat zdarma. Stačí vyplnit a odeslat následující formulář. Materiály vám pak přijdou obratem na Váš email. Prosím, vyplňte také ve formuláři přibližný odhad počtu žáků (dětí), které budete chtít seznámit s obsahem výukové hodiny.
Vznik výukové hodiny podpořila společnost Philip Morris ČR a.s.

Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Kontakt

Radek Janoušek
radek@uklidmecesko.cz
+420 777 176 675

 

Hlavní partner akce

Partneři akceDále nás podporujíPři poskytování služeb nám pomáhají technická Cookies a Local Storage. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.
Cookies můžete vymazat nebo předem odmítnout jejich používání volbou v příslušném nastavení ve vašem prohlížeči.
Nicméně pokud tak učiníte, některé služby a funkce tohoto webu nemusí správně fungovat.
Více informací o ochraně osobních údajů a jejich používání
Copyright Ⓒ 2014-2024 | Miroslav Kubásek, Ukliďme Česko z.s.