Úklidová akce #11208, Liberec (nečleněné město) (městská část Liberec)

Detail akce

Identifikátor akce:
11208
Název akce:
Popis akce:
Hlavní organizátor obecního úklidu.

Cílem akce je úklid odpadů z veřejného prostranství napříč Libercem, kde je evidováno množství černých skládek. Uklizeny budou také okrajové a neudržované lokality a zákoutí.

Pokud Vaše skupina bude kdekoliv na území města Liberce uklízet, ozvěte se kontaktní osobě pro zajištění odvozu odpadu a dalších informací.
Příslušná obec/MČ:
Liberec (nečleněné město) (městská část Liberec)
Likvidaci odpadů zajistí:
FCC Group s.r.o.
Akci také podpořili:
-


Organizátor akce

Typ úklidu:
jedná se o úklid organizovaný obcí
Název organizace:
Statutární město Liberec
Kontaktní osoba:
Ing. Michal Vinař - referent odboru ekologie a veřejného prostoru SML
Telefon a email na organizátora není z důvodu ochrany osobních údajů veřejně přístupný. Tyto kontaktní údaje budete mít k dispozici až se zaregistrujete jako dobrovolník a přidáte se k této akci.


Report akce

Statistika:
počet dobrovolníků 700, sesbíráno bylo 32678 kg odpadů.
Jak úklid probíhal:
Bezmála 700 dobrovolníků z různých koutů města se zapojilo do celoměstské úklidové akce, která byla součástí republikového úklidu ‘Ukliďme svět – Ukliďme Česko’.
Statutární město Liberec se do této akce zapojilo již podruhé. Oproti minulému roku se do úklidu zapojilo o téměř polovinu více lidí, vzrostl také počet zapojených organizací a konečně se také vysbíralo mnohem více odpadků.

V rámci úklidu z ulic města zmizely stovky pytlů směsného odpadu, desítky starých ledniček, televizorů a dalších typů elektrozařízení, desítky pneumatik nebo téměř stovka použitých injekčních stříkaček a značné množství starého nábytku. Celkem bylo dobrovolníky nasbíráno 32 678 Kg odpadu, který odvezla k likvidaci firma FCC Liberec, s.r.o.

Pracovníci statutárního města Liberce jsou ze strany občanů častokrát kritizováni, že v otázce udržování čistoty a pořádku ve městě nekonají nebo konají jen velmi málo. Není to však pravda. Každý den zmizí z ulic města tuny odpadků. I přesto se černé skládky stále opakují, a proto je konání takovéto velké úklidové akce a především značné zapojení dobrovolníků velice prospěšné. Nejen, že se dostane také na místa, která jsou občas přehlížená, ale během několika dní se podaří odstranit řadu černých skládek a zlepšit tím životní prostředí kolem nás. Účast dětí na této akci je také prospěšná v rámci další osvěty a výchovy ke správnému nakládání s odpady.

Bohužel jak ukázal i loňský rok, některé černé skládky se nám začaly objevovat již několik málo dní na těch samých místech, odkud byly při úklidové akci odklizeny.

Tímto chceme apelovat na obyvatele města Liberce, aby odváželi velkoobjemový odpad, pneumatiky, vysloužilé elektrospotřebiče, atd. na sběrný dvůr do Ampérovy ulice, či na sběrné místo v ul. Dr. M. Horákové a tímto předcházeli vytváření černých skládek po městě.

Závěrem bychom samozřejmě chtěli poděkovat za bezproblémovou spolupráci všem organizacím, skupinám i jednotlivcům, kteří se dobrovolně výše zmíněné akce zúčastnili.


Asociace nestátních neziskových organizací Libereckého kraje – ANNOLK
Azylový dům SPERAMUS
ČSOP Armilaria
ČSOP Kateřinky
EKOPARK
Greenpeace Liberec
Horolezecká aréna
Jizersko-ještědský horský spolek
Komunitní práce Liberec
Lidé bez domova v ulici Klatovská
Misionáři Církve Ježíše Krista
MŠ U Potůčku
Naděje
Nová Akropolis
Pán v ulici Doubská
Paní v ulici v Jungmannova
Pracovníci odboru Ekologie a veřejného prostoru
Pracovníci odboru Životního prostředí
SDH Karlinky
Skupina dobrovolníků se zaměřením na Geocaching v ulici Franklinova
Skupina dobrovolníků se zaměřením na Geocaching v ulici Nová
Skupina dobrovolníků v ulici České mládeže
Skupina dobrovolníků v ulici Oblačná
Skupina dobrovolníků v ulici Tálínská
Společnost občanů Machnína
Spolek přátel Ostašova
Spolek za estetiku veřejného prostoru
Vazební věznice Liberec
ZŠ Křižanská
ZŠ Jabloňová


http://www.liberec.cz/cz/obcan/urad/odbory-magistratu/odbor-ekologie-verejneho-prostoru/aktuality/dobrovolnici-uklidili-vice-jak-32-tun-odpadu-2.html
Foto úklidu:


Podrobnosti akce

Začátek akce:
15.04.2016 11:00
Předpokládaný konec akce:
17.04.2016 11:00
Popis místa srazu (adresa):
Akce probíhá po celý den, je možnost začít již v pátek. Vzhledem k množství zapojených organizací jsou místa srazu různá po celém Liberci tam, kde jednotlivé skupiny budou uklízet. Řeší vždy styčná osoba dané skupiny.

Jednotlivci se mohou hlásit u Ing. Vinaře, kde se domluví konkrétní lokalita k úklidu: vinar.michal@magistrat.liberec.cz / 485 24 34 56 /
Budeme uklízet:
Dobrovolníci:
již přihlášených dobrovolníků 9, volná kapacita 491


Pracovní rukavice zajistila společnostČERVA EXPORT IMPORT a.s.
 

Partneři akce




Dále nás podporují



Při poskytování služeb nám pomáhají technická Cookies a Local Storage. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.
Cookies můžete vymazat nebo předem odmítnout jejich používání volbou v příslušném nastavení ve vašem prohlížeči.
Nicméně pokud tak učiníte, některé služby a funkce tohoto webu nemusí správně fungovat.
Více informací o ochraně osobních údajů a jejich používání
Copyright Ⓒ 2014-2026 | Miroslav Kubásek, Ukliďme Česko z.s.