Úklidová akce #11282, Hrabová (městská část Ostrava)

Detail akce

Identifikátor akce:
11282
Název akce:
Ukliďme Česko, ukliďme Hrabovou!
Popis akce:
Letos navážeme na loňský úspěch v uklízení Hrabové.
Příslušná obec/MČ:
Hrabová (městská část Ostrava)
Likvidaci odpadů zajistí:
ÚMOb Hrabová
Akci také podpořili:
ÚMOb Hrabová, hasiči, myslivci, TORALI o.s., velocipedisté, Změna pro lidi a další.


Organizátor akce

Typ úklidu:
jedná se o úklid organizovaný organizací
Název organizace:
TORALI o.s.
Kontaktní osoba:
Radomír Orkáč
Telefon a email na organizátora není z důvodu ochrany osobních údajů veřejně přístupný. Tyto kontaktní údaje budete mít k dispozici až se zaregistrujete jako dobrovolník a přidáte se k této akci.


Report akce

Statistika:
počet dobrovolníků 68, sesbíráno bylo 5000 kg odpadů.
Jak úklid probíhal:
Uklízeli jsme Hrabovou...

Dalo to zabrat, ale ukázali jsme, že nám není lhostejné, v jakém prostředí žijeme. Letošní organizovaný úklid Hrabové je za námi…

Ještě před samotnou akcí byla pro nás organizátory velkým překvapením jména tří předem přihlášených dobrovolníků: Ville Karjalainen a Blake Anderson (mormoni, jeden z Finska a druhý z Ameriky) a Radim Miklas (zastupitel Moravskoslezského kraje a bývalý místostarosta Jihu).

Sraz občanů ze Šídlovce byl dne 16.4. v 9:00 před základní školou, kam nakonec dorazilo 13 dobrovolníků. Není to moc, ale i tak je skvělé, že nakonec přišli. Před školu dorazili i manželé Hromádkovi, takže jsme věděli, že akce dopadne dobře;-) Kde fotí Libor a Ilona Hromádkovi, tam jde práce od ruky.

Myslivci předem avizovali, že se do akce zapojí úklidem cesty k myslivně, dále budou uklízet kolem myslivny, cestu lesem k mostu a nakonec úklid završí sbíráním odpadků po cestě k Prašivce. Bedřich Chlupatý nám s fotkou nasbíraného odpadu poslal za myslivce i účast: 17 členů a 3 rodinní příslušníci.

Velocipedisté, stejně jako loni, uklízeli jižní část Hrabové a o své účasti napsal Jiří Axmann na Facebooku:
Náš KČV v Hrabové uklízel nepořádek na konci Hrabové ul. U Pilíků a dále po ul. Paskovská směrem na Paskov. Nasbírali jsme dvě velké hromady ze starých aut a jiného nepořádku.

Občané ze staré Hrabové, členové i příznivci TORALI a TJ Sokol Hrabová se sešli v 9.15 na hřišti. Před focením předseda Sokolu hlásil, že někteří fotbalisté již uklízejí, protože pak musí odejít na zápas žáků. Na fotce rovněž nejsou někteří členové TORALI, protože jeli z daleka a cestou se zdrželi.

Do uklízení se odpoledne také zapojili bratři Kohoutkovi s drahými polovičkami, kteří uklízeli podstatnou část ulice Domovská. Nejvíce jim dalo zabrat uklízení lesíku a plochy naproti sklenářství a poblíž Šídloveckého potoku. Nasbíraný odpad odvezli svépomocí do OZO. Mezi nalezenými věcmi byl osobní počítač a dokonce i vysavač.

Místa s nasbíraným odpadem jsme tajemníkovi úřadu nahlásili v pondělí a to přes aplikaci ZmapujTo. Úřad na své náklady zajistí odvoz odpadu a část odpadu byla během jednoho dne odvezena:
136473, 136474, 136475, 136476, 136477, 136478, 136479, 136480, 136481, 136482

Nasbírané kupy odpadu z Ukliďme Česko jsou odvezeny, až na pytle a pneumatiky na odbočce z Mostní k Betě, v tom nám následně pomůže MMO.
Ing. Jan Socha, tajemník úřadu

V pátek odpoledne (22.4.) nám paní Věrka Kročková se strážníky městské policie nahlásila, že nebyl odvezen odpad u myslivny. Tajemníka úřadu jsme již v práci nezastihli, a proto ho na to ještě upozorníme.

Celkem se do uklízecí akce zapojilo 68 dobrovolníků, mezi kterými nechyběli ani zastupitelé – Vlaďka Kopitzová, Bedřich Chlupatý, Milan Orkáč, Jan Šumbera, Květa Hrabovská, Jan Dvořák a Petr Novák.

Chtěli bychom poděkovat všem dobrovolníkům a vlastně všem, kteří nějakou formou pomyslně přiložili ruku k dílu – Mirek Houžvička, radní Libor Lyčka, tajemník Jan Socha, Tesco v Hrabové.

Děkujeme a zase za rok na viděnou!


Podrobnosti akce

Začátek akce:
16.04.2016 11:00
Předpokládaný konec akce:
16.04.2016 16:00
Popis místa srazu (adresa):
Hlavní skupinka nezařazených dobrovolníků ze Šídlovce bude mít sraz před základní školou v 9:00 na ul. Pasková 46.

Nezařazení dobrovolníci ze staré Hrabové mají sraz na TJ Sokol Hrabová v 9:15.
Budeme uklízet:
Web akce:
Dobrovolníci:
již přihlášených dobrovolníků 42, volná kapacita 88


Pracovní rukavice zajistila společnostČERVA EXPORT IMPORT a.s.
 

Partneři akce




Dále nás podporují



Při poskytování služeb nám pomáhají technická Cookies a Local Storage. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.
Cookies můžete vymazat nebo předem odmítnout jejich používání volbou v příslušném nastavení ve vašem prohlížeči.
Nicméně pokud tak učiníte, některé služby a funkce tohoto webu nemusí správně fungovat.
Více informací o ochraně osobních údajů a jejich používání
Copyright Ⓒ 2014-2026 | Miroslav Kubásek, Ukliďme Česko z.s.