Úklidová akce #23659, Hradec Králové (okres Hradec Králové)

Detail akce

Přidat do kalendáře 2019-09-21T09:00:00.000Z 2019-09-21T12:00:00.000Z Europe/Prague Ukliďme Česko - Ukliďme Svobodné Dvory Společně uklidíme Dvorskou ulici v celé její délce a přilehlé ulice. Podzimní úklid se ponese i ve znamení výzvy #FillTheBottle neboli sběru cigaretových nedopalků do plastových láhví a jejích následné zveřejnění na internetu, čímž dojde k šíření povědomí o nutnosti pečovat o veřejný prostor a chránit přírodu.
Prosím účastníky, aby si donesli vlastní pracovní rukavice. Děkuji za pochopení. https://ww.uklidmecesko.cz/event/23659
Hradec Králové (okres Hradec Králové)
Identifikátor akce:
23659
Název akce:
Ukliďme Svobodné Dvory
Popis akce:
Společně uklidíme Dvorskou ulici v celé její délce a přilehlé ulice. Podzimní úklid se ponese i ve znamení výzvy #FillTheBottle neboli sběru cigaretových nedopalků do plastových láhví a jejích následné zveřejnění na internetu, čímž dojde k šíření povědomí o nutnosti pečovat o veřejný prostor a chránit přírodu.
Prosím účastníky, aby si donesli vlastní pracovní rukavice. Děkuji za pochopení.
Příslušná obec/MČ:
Hradec Králové (okres Hradec Králové)
Likvidaci odpadů zajistí:
Hradecké služby (kontejner)
Akci také podpořili:
Ukliďme Česko z.s. - pracovní materiál (rukavice, pytle); Město Hradec Králové a Hradecké služby - přistavení a odvoz kontejneru; Komise místní samosprávy Svobodné Dvory a ZŠ Svobodné Dvory - distribuce plakátů a propagace akce


Organizátor akce

Typ úklidu:
jedná se o úklid organizovaný soukromou osobou
Název organizace:
-
Kontaktní osoba:
Tomáš Merta
Telefon a email na organizátora není z důvodu ochrany osobních údajů veřejně přístupný. Tyto kontaktní údaje budete mít k dispozici až se zaregistrujete jako dobrovolník a přidáte se k této akci.


Report akce

Statistika:
počet dobrovolníků 7, sesbíráno bylo 150 kg odpadů.
Jak úklid probíhal:
Oproti jarnímu úklidu se akce setkala s velmi nízkým zájmem ze strany dobrovolníků. Na místo setkání dorazila pouze jedna rodinka. U kruhového objezdu jsme pak potkali další dva dobrovolníky, kteří uklízeli východní část Svobodných Dvorů. Společně jsme uklidili část Dvorské ulice, ulici K Dolíkám, ulici mezi MŠ Spojovací 66 a lesíkem za Andragogikou, okolí Meteoru, ulici mezi firmou DEED a Dvorskou ulicí a příkopy u kruhového objezdu – Dvorská / silnice I/11. Od nedopalků jsme zbavili zastávky Svobodné Dvory škola, Dělnický dům a Dvorská a další místa, která jsme měli po cestě (v rámci kampaně #FillTheBottle byla naplněna celá 1,5l PET láhev, druhá PET láhev byla naplněna ani ne z půlky, odhadem se vysbíralo cca 700-800 nedopalků). Velkou část odpadu tvořil plast, papírové ubrousky, krabičky od cigaret, dále plechovky, starý papír, sklo, igelit a objemný odpad (kusy z automobilů, zbytky nábytku apod. Podařilo se najít staré kolo i s pneumatikou a jednu objemnou pneumatiku (viz fotogalerie). Velkou pneumatiku si nakonec někdo od kontejneru odnesl. Odhadem se nasbíralo 150 kilogramů odpadu (7 pytlů + a další objemný odpad včetně pneumatik). Odpad se cíleně žádný nevytřídil, jelikož se vše vhodilo do jednoho přistaveného kontejneru. Nevyužité pytle budou využity při dalším úklidu na jaře příštího roku.
Foto úklidu:


Podrobnosti akce

Začátek akce:
21.09.2019 11:00
Předpokládaný konec akce:
21.09.2019 14:00
Popis místa srazu (adresa):
Sraz před hřištěm u sokolovny
Budeme uklízet:
Web akce:
-
Dobrovolníci:
již přihlášených dobrovolníků 1, volná kapacita 20

Hlavní partner akce

Partneři akce

Při poskytování služeb nám pomáhají Cookies a Local Storage. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o ochraně osobních údajů a jejich používání
Copyright Ⓒ 2014-2021 | Miroslav Kubásek, Ukliďme Česko z.s.