Úklidová akce #24548, Praha 12 (městská část Praha)

Detail akce

Přidat do kalendáře 2020-09-19T10:00:00.000Z 2020-09-19T15:00:00.000Z Europe/Prague Ukliďme Česko - Úklid mokřadu Na Beránku - Praha 12 Vodu v krajině potřebujeme, aneb Podpořte revitalizaci pražského mokřadu v rámci akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Na Beránku se nachází bezkolencová mokřadní louka, o jejíž záchranu se snaží lidé z Ekocentra Koniklec, a to za výrazné podpory Městské části Prahy 12, ČSOP - Ukliďme svět, ukliďme Česko a MHMP.

Louce hrozí vysychání a kompletní zárůst náletovými rostlinami a tím i ztráta vyšší vlhkosti a zánik mokřadního biotopu. Zarůstání se snažíme usměrňovat pomocí pravidelného kosení a spásání koňmi. Co je ovšem výrazný a dlouhodobý problém, jsou nelegální skládky bioodpadu a dalších odpadků, které způsobují eutrofizaci lokality. Právě eutrofizace je nechtěný jev při snahách o záchranu mokřadu, jelikož podporuje šíření nepůvodních a invazních druhů rostlin, jež postupně flóru mokřadu vytlačují, dokud nedojde k jejímu kompletnímu nahrazení. To je důvod, proč se aktivně staráme i o tuto stránku ochrany mokřadu a hledáme dobrovolníky, kteří by v tento jeden konkrétní den v roce do toho šli s námi a úklidem nelegálních skládek pomohli zdejší krajině se zase volně nadechnout. http://ww.uklidmecesko.cz/event/24548
Praha 12 (městská část Praha)
Identifikátor akce:
24548
Název akce:
Úklid mokřadu Na Beránku - Praha 12
Popis akce:
Vodu v krajině potřebujeme, aneb Podpořte revitalizaci pražského mokřadu v rámci akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Na Beránku se nachází bezkolencová mokřadní louka, o jejíž záchranu se snaží lidé z Ekocentra Koniklec, a to za výrazné podpory Městské části Prahy 12, ČSOP - Ukliďme svět, ukliďme Česko a MHMP.

Louce hrozí vysychání a kompletní zárůst náletovými rostlinami a tím i ztráta vyšší vlhkosti a zánik mokřadního biotopu. Zarůstání se snažíme usměrňovat pomocí pravidelného kosení a spásání koňmi. Co je ovšem výrazný a dlouhodobý problém, jsou nelegální skládky bioodpadu a dalších odpadků, které způsobují eutrofizaci lokality. Právě eutrofizace je nechtěný jev při snahách o záchranu mokřadu, jelikož podporuje šíření nepůvodních a invazních druhů rostlin, jež postupně flóru mokřadu vytlačují, dokud nedojde k jejímu kompletnímu nahrazení. To je důvod, proč se aktivně staráme i o tuto stránku ochrany mokřadu a hledáme dobrovolníky, kteří by v tento jeden konkrétní den v roce do toho šli s námi a úklidem nelegálních skládek pomohli zdejší krajině se zase volně nadechnout.
Příslušná obec/MČ:
Praha 12 (městská část Praha)
Likvidaci odpadů zajistí:
Městská část Praha 12
Akci také podpořili:
Městská část Praha 12, ČSOP - Ukliďme svět, ukliďme Česko, MHMP


Organizátor akce

Typ úklidu:
jedná se o úklid organizovaný organizací
Název organizace:
Ekoncetrum Koniklec
Kontaktní osoba:
Pavla Zábojníková
Telefon a email na organizátora není z důvodu ochrany osobních údajů veřejně přístupný. Tyto kontaktní údaje budete mít k dispozici až se zaregistrujete jako dobrovolník a přidáte se k této akci.


Report akce

Statistika:
počet dobrovolníků 6, sesbíráno bylo 70 kg odpadů.
Jak úklid probíhal:
Úklid zaměřen na mokřadní oblast v pražském Na Beránku, která je hojně využívána pejskaři a místní sem naváží bioodpad i jiný odpad, který mokřad ohrožuje. Akce se moc podařila a užili jsme si ji, měli jsme dobrý pocit z odvedené práce, povedlo se nám uklidit desítky kil bioodpadu a spoustu dalších kil ostatního odpadu. Vše za značné podpory Prahy 12 (hlavně paní Eva Tylová a pan David Hájek). Počasí vyšlo skvěle. Těšíme se zase za rok (nebo už v dubnu).
(pozn. 19.9.: fotky na našem FB přibydou až v týdnu)


Podrobnosti akce

Začátek akce:
19.09.2020 12:00
Předpokládaný konec akce:
19.09.2020 17:00
Popis místa srazu (adresa):
Sraz je v 10:00 na výstupní autobusové zastávce Na Beránku (jezdí zde autobusy č. 150, 190, 341).
Budeme uklízet:
Projdeme kompletně celou louku a zbavíme ji odpadu který sem lidé během roku navezli ze zahrádek nebo ze staveb či ho jen tak pohodili na zem během procházky.
Dobrovolníci:
již přihlášených dobrovolníků 7, volná kapacita 15

Generální partner

Hlavní partner

Akci podpořili


Při poskytování služeb nám pomáhají Cookies a Local Storage. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o ochraně osobních údajů a jejich používání
Copyright Ⓒ 2014-2020 | Miroslav Kubásek