Úklidová akce #27663, Kruh (okres Semily)

Detail akce

Identifikátor akce:
27663
Název akce:
Ukliďme Česko 2021 - Ukliďme KRUH - jaro PYTLOMATY
Popis akce:
Hlavním uklízecím dnem dobrovolnické akce "Ukliďme Česko" je v jarním období sobota 27.3.2021 a v podzimním období sobota 18.9.2021, ale uklízet můžete po celý rok.

Z důvodu aktuálně složité epidemiologické situace, kdy není možné pořádat hromadné akce a uklízet společně, jsme nuceni změnit formát tradiční úklidu v naší obci. Ten proběhne (minimálně v jarním období) formou INDIVIDUÁLNÍHO sběru odpadu pomocí tzv. PYTLOMATŮ, které budou umístěny na 2 místech v obci (na hasičské zbrojnici čp. 212 pod vývěskou a u Kuželových čp. 120 v horní části Kruhu na plotě vedle silnice. PYTLOMATY budou označeny plakátem, najdete tam mapu katastru obce Kruh, bezpečnostní pokyny, samolepky pro děti a samozřejmě černé pytle s logem akce.

Určitě jste na svých procházkách v Kruhu i blízkém okolí narazili na místa, kde jsou všelijaké odpadky. Proto, pokud máte chuť spojit pobyt na čerstvém vzduchu s úklidem, vyzvedněte si v PYTLOMATU pytel a vyrazte na libovolné místo v obci (viz. plán katastru obce). Protože je počet pytlů omezen, prosíme, abyste si vzali z PYTLOMATU na jednu rodinu maximálně 1 pytel.

Sesbíraný odpad můžete odložit do popelnic na směsný odpad, kontejnerů na tříděný odpad (www.kamsnim.cz), případně plné a zavázané černé pytle můžete odložit na viditelné místo u hlavní komunikace procházející obcí a my pak zajistíme jejich svoz.

Budeme moc rádi, když na svých "uklízecích toulkách" pořídíte nějakou fotku, podělíte se s námi a dáte nám tím zpětnou vazbu, co třeba kuriozního jste objevili. Fotky nám vložte do komentáře k akci na Facebooku Hasiči Kruh, pošlete na email hasici.kruh@seznam.cz nebo případně domluvíme jiný způsob. Na stránkách www.uklidmecesko.cz/fotosoutez se můžete přihlásit do fotosoutěže o ceny (do 15.5.2021).

Děkujeme Obci za Kruh za podporu při pořádání této akce.

Pro více informací můžete navštívit www.uklidmecesko.cz/event/27663 nebo nás kontaktovat, třeba na telefonu 732165628.

Moc děkujeme za to, že Vám není lhostejné, v jakém prostředí žijeme.

Vaši kružští hasiči :-)
Příslušná obec/MČ:
Kruh (okres Semily)
Likvidaci odpadů zajistí:
Obec Kruh
Akci také podpořili:
Obec Kruh


Organizátor akce

Typ úklidu:
jedná se o úklid organizovaný organizací
Název organizace:
Sbor dobrovolných hasičů Kruh
Kontaktní osoba:
Hasiči Kruh
Telefon a email na organizátora není z důvodu ochrany osobních údajů veřejně přístupný. Tyto kontaktní údaje budete mít k dispozici až se zaregistrujete jako dobrovolník a přidáte se k této akci.


Report akce

Statistika:
počet dobrovolníků 30, sesbíráno bylo 150 kg odpadů.
Jak úklid probíhal:
Akce probíhala po celý víkend, jednotlivé skupiny měly v průměru 3 osoby. Pytle si vyzvedli účastníci v pytlomatech, kde byly připraveny i samolepky pro děti. Pytle se sesbíraným odpadem jsme poté ještě poctivě roztřídili. To, co nám opravdu chybělo, bylo tradiční společné zhodnocení úklidu u táboráku. Vzhledem k tomu, že přes naši obec nyní povede až do podzimu objížďka, dá se očekávat, že se množství nežádoucího odpadu v okolí silnice rapidně zvýší, takže plánujeme v úklidu pokračovat průběžně po celý rok.
Foto úklidu:


Podrobnosti akce

Začátek akce:
27.03.2021 00:00
Předpokládaný konec akce:
30.06.2021 00:00
Popis místa srazu (adresa):
PYTLOMATY budou umístěny na 2 místech v obci (na hasičské zbrojnici čp. 212 pod vývěskou a u Kuželových čp. 120 v horní části Kruhu na plotě vedle silnice.
Budeme uklízet:
Dobrovolníci:
již přihlášených dobrovolníků 0, volná kapacita 0


Materiál pro úklid pomohli zajistit
DB SCHENKERskladování a kompletace zásilek

DPD CZpřeprava zásilek

Hlavní partner akce

Partneři akce 
Při poskytování služeb nám pomáhají Cookies a Local Storage. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o ochraně osobních údajů a jejich používání
Copyright Ⓒ 2014-2021 | Miroslav Kubásek, Ukliďme Česko z.s.