Úklidová akce #31980, Praha 12 (městská část Praha)

Detail akce

Identifikátor akce:
31980
Název akce:
Ukliďme modřanské a komořanské pobřeží Vltavy včetně cyklostezky
Popis akce:
Sejdeme se v 9.30 na břehu Vltavy na konci ulice U kina u nádraží Modřany. S úklidem budeme postupovat dvěma směry:-jedním proti toku Vltavy podél cyklostezky a Vltavy u Modřanských a Komořanských lagun, až k Radotínskému mostu Pražského okruhu, příp. až na hranice MČ v Závisti (občerstvení Konec žízně). Druhá část bude postupovat po toku Vltavy mezi cyklostezkou a Vltavou až k hranici MČ , kde je nyní staveniště nové čtvrti Zahálka. Doporučujeme vzít si sebou pracovní rukavice ( několik jich můžeme poskytnout) a špekáčky k ohni. A zájemci o hospodu mají možnost dojít k občerstvení Konec žízně v Závisti, nebo na druhé straně k bistru a/nebo restauraci Rosmarina, anebo k občerstvení Mezi Vodami. Odpadky budeme sbírat do pytlů, které nám zajišťuje úřad městské části Praha 12. Budeme sbírat zvlášť převažující plastový odpad a zvlášť ostatní. Případní kytaristé jsou vítáni zvláště k ohni.
Věříme, že společně uklidíme frekventovanou cyklostezku a zbytek hodnotné přírody u Vltavy na Praze 12 ( část u tůní je dokonce přírodní památkou) tak, jako v letech minulých.
Akci uskutečníme za každého počasí s výjimkou lijáku, navíce dle zatímní předpovědi počasí se má počasí v sobotu mezi 9. a 10. hodinou zlepšit.
Příslušná obec/MČ:
Praha 12 (městská část Praha)
Likvidaci odpadů zajistí:
Úřad MČ Praha 12 v Modřanech
Akci také podpořili:
Společnost pro trvale udržitelný život (STUŽ), Komise životního prostředí Prahy 12 Úřad MČ Praha 12 - odbor životního prostředí


Organizátor akce

Typ úklidu:
jedná se o úklid organizovaný organizací
Název organizace:
Společnost pro trvale udržitelný život (STUŽ) ve spolupráci s ÚMČ Praha 12
Kontaktní osoba:
Pavel Šremer
Telefon a email na organizátora není z důvodu ochrany osobních údajů veřejně přístupný. Tyto kontaktní údaje budete mít k dispozici až se zaregistrujete jako dobrovolník a přidáte se k této akci.


Report akce

Statistika:
počet dobrovolníků 19, sesbíráno bylo 300 kg odpadů.
Jak úklid probíhal:
O naší akci informoval jak Úřad městské části, tak Společnost pro trvale udržitelný život (STUŽ) mezi svými členy. V sobotu 2. dubna se sešlo za nmrazivého počasí 19 dobrovolníků (včetně místostarosty pana Šuly a tří členů komise životního prostředí při Radě MČ v Praze 12 ) na břehu Vltavy v Modřanech u vyústění ulice U kina. Po krátkém představení akce Ukliďme Česko si dobrovolníci rozebrali rukavice a 24 pytlů , zvláště děti dostaly samolepky této akce. Jedna skupina pak postupovala proti proudu Vltavy podél cyklistické stezky, až do přírodní památky Modřanské a Komořanské tůně ( i tuto přírodní památku s lužním lesem vyčistila, taktéž i oddychovou loučku a končila u výběhu konmí v ulici U soutoku. Další skupina vyčistila okolí cyklostezky po toku Vltavy až na úroveň konce MČ Praha 12, t.j. úroveň nových vysokopodlažních domů v lokalitě Zahálka. Třetí skupina zůstala přímo v blízkosti srazu a čistila okolí ulice U kina, kde si při příchodu všimla vyhozeného křesla, matrace i pneumatik a mrazničky. Pytle i harampádí jsme ponechali u cyklostezky, dle domluvy s Úřadem MČ Prahy 12, který vše má v plánu odvézt v úterý 5.4. 2022.
Foto galerie:
-


Podrobnosti akce

Začátek akce:
02.04.2022 09:30
Předpokládaný konec akce:
02.04.2022 12:00
Popis místa srazu (adresa):
Praha 12-Modřany, na konci ulice U kina u Vltavy a cyklostezky, z druhé strany nádraží Modřany
Budeme uklízet:
-
Web akce:
-
Dobrovolníci:
již přihlášených dobrovolníků 8, volná kapacita 34


Materiál pro úklid pomohli zajistit
DB SCHENKERskladování a kompletace zásilek

DPD CZpřeprava zásilek

Hlavní partner akce

Partneři akce

Dále nás podpořili 
Při poskytování služeb nám pomáhají technická Cookies a Local Storage. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.
Cookies můžete vymazat nebo předem odmítnout jejich používání volbou v příslušném nastavení ve vašem prohlížeči.
Nicméně pokud tak učiníte, některé služby a funkce tohoto webu nemusí správně fungovat.
Více informací o ochraně osobních údajů a jejich používání
Copyright Ⓒ 2014-2022 | Miroslav Kubásek, Ukliďme Česko z.s.