Soutěž pro školy a dětské kolektivy

Pro letošní rok jsme si pro uklízející školáky a studenty připravili opět školní soutěž. Zapojit se do ní mohou kromě školních tříd dětské kolektivy všeho druhu, například sportovní klub, zájmový kroužek nebo třeba turistický oddíl mládeže.

Pravidla

Jsou jednoduchá, potřebujete jen:

  1. Zapojit se s mládežnickým kolektivem do úklidu v rámci Ukliďme svět, ukliďme Česko
  2. Vytvořit komiksové umělecké dílo na motivy proběhlého úklidu ve formě posteru/plakátu o velikosti A1
  3. Vyfotografovat dílo
  4. Odeslat fotografii na email katka@uklidmecesko.cz
  5. Radovat se z dobře odvedené práce a těšit se na výhru!

Jak to bude probíhat?

Jednoduše. Základem je zúčastnit se úklidu v rámci Ukliďme svět, ukliďme Česko (registrovat svůj úklid můžete v Registraci úklidu). Pokud Vás bude více, můžete se rozdělit na skupinky a stihnete tak uklidit větší území.

Při úklidu účastníci podle svých možností, dovedností a dostupné techniky nasbírají nápady, kuriózní nálezy a fotografie. Své zážitky po úklidu ztvární umělecky ve formě komiksu na plakát o velikosti A1.

Pro vytvoření komiksu můžete použít například balicí papír, karton nebo jiný dostupný materiál. Technické i výtvarné pojetí zůstává zcela na vás. Nebojte se vyzkoušet si různé techniky a přístupy! Pokud budete vpisovat text, dbejte na to, ať jej porota může přečíst i z fotografie. Můžete ve své práci použít i motiv „ksichtíků“ z našeho loga www.uklidmecesko.cz/materialy/logos/

Vítězné komixy vyvěsíme na náš web, kde budou pomáhat šířit osvětu o odpovědném nakládání s odpady. Moc se těšíme na vaše nápady!

Porota

Vítězné postery určí porota v tomto složení:
Kateřina Landová - Český svaz ochránců přírody
Radek Janoušek - Ukliďme Česko z.s.
Ing. Jiří Gurecký - Česká rada dětí a mládeže

O co se soutěží?

První místa

Diplom a Odměnu pro vítěze zajistí Český svaz ochránců přírody - celodenní zážitkový výlet (pro max. 30 dětí) na přírodně cennou lokalitu s odborníkem (konkrétní místa exkurzí budou upřesněny) a slušivá trička a hry na přírodovědné téma.

Druhá místa

Diplom, trička, publikace a hry na přírodovědné téma.

Třetí místa

Za třetí místo získáte diplom, hry a drobné dárky na přírodovědné téma.

Termíny

Uzávěrka pro zasílání soutěžních příspěvků je 10. května, vyhlášení výsledků proběhne 22. května. Exkurze pro vítěze se budou konat v měsíci červnu (do konce školního roku, případně dle domluvy). Zástupce vítězných týmů pozveme na slavnostní zakončení sezóny do Brna, kde si předáme diplom a proběhne výstava komixů.

Partneři soutěžeGenerální partner

Hlavní partner

Akci podpořili


Při poskytování služeb nám pomáhají Cookies a Local Storage. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o ochraně osobních údajů a jejich používání