Středočeský kraj se pyšní titulem „Kraj, který prokoukl 2016“, těsně předběhl Jihomoraváky

Účastníci slavnostního vyhlašování ve Florentinu
Účastníci slavnostního vyhlašování ve Florentinu


8.12.2016

Organizátoři se po poslední akci v prosinci dopočítali k finálním 86 210 dobrovolníkům při 2066 akcích po celé ČR. Čest všem vítězům, poražených není. Kraj s nejvyšším počtem úklidových akcí byl vyhlášen při slavnostním zakončení sezóny v pražském Florentinu. ,,Do posledního chvíle nebylo jasné, kdo si titul letos odnese, Středočechy ale zachránila tradice". Generální partner, Nadační fond Veolia, ocenil tři příkladné organizátory z vítězného kraje finančními dary.

I na svatého Mikuláše se v Praze slavilo. Srdečnou atmosféru si užili hlavní organizátoři a partneři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko v pražském Florentinu. Konečné zhodnocení ročníku odhalilo překvapivé výsledky. Počet nahlášených akcí vzrostl ,,jen" o 29%, obrovský skok byl však zaznamenán v počtu účastníků. Oproti minulému roku se zapojilo o 62 % více dobrovolníků! ,,O akci se tedy již mezi lidmi ví a k zaběhlým kolektivům se přidávají další. Akce při více lidech mají tendenci k opakování, což je skvělým příslibem do dalšího ročníku," hodnotí Kateřina Landová, koordinátorka akce. ,,Letošní úspěch přisuzuji zdařilé medializaci. Aby se člověk mohl přidat, musí se o akci především dozvědět," doplňuje další z týmu organizátorů, Miroslav Kubásek.

Krajem, který registroval nejvíce akcí je pro letošní rok kraj Středočeský s počtem 241 nahlášených úklidovek, na druhém místě následuje Jihomoravský s počtem 217. Představili se i tři ocenění organizátoři příkladných akcí, kteří vyprávěli své unikátní příběhy. ,,Studenti se do akce pustili s opravdovou vervou a ,,své" uklizené místo si hlídali jako své vlastní," říká paní učitelka zeSOŠ SZŠ Benešov. Region Pošembeří zas navázal na šestiletou tradici a pod svou taktovkou uspořádal 76 akcí. Oceněným jednotlivcem byla paní Jarmila Dandová z Jedomělic, která se zasadila o likvidaci desítky let staré černé skládky. Organizátorům z vítězného kraje bylo z rukou generálního partnera akce předáno Čestné uznání a finanční dar 5000 Kč.

Jarní termín Ukliďme svět, ukliďme Česko je stanoven na 8.dubna 2017. Organizátoři se mohou registrovat již nyní na stránkách www.uklidmecesko.cz


 

Hlavní partner akce

Partneři akceDále nás podporujíPři poskytování služeb nám pomáhají technická Cookies a Local Storage. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.
Cookies můžete vymazat nebo předem odmítnout jejich používání volbou v příslušném nastavení ve vašem prohlížeči.
Nicméně pokud tak učiníte, některé služby a funkce tohoto webu nemusí správně fungovat.
Více informací o ochraně osobních údajů a jejich používání
Copyright Ⓒ 2014-2024 | Miroslav Kubásek, Ukliďme Česko z.s.