S PENNY uklidíme podzimní Česko14.9.2022

V PENNY Česká republika budeme už tradičně součástí akce Ukliďme Česko. Tentokrát budeme uklízet naši zemi společně s desítkami tisíc dobrovolníků naši zemi v sobotu 17. září. Zaměstnanci PENNY sami ten den uspořádají dva úklidy v Praze Kobylisích a Slezské Ostravě.

V letošním roce se jedná už o pátý ročník celosvětové největší dobrovolnické akce World Cleanup day. Loni na podzim se do úklidů po celém světě zapojilo 8,5 miliónu dobrovolníků ve 191 zemích světa. ,,Záleží nám na prostředí, ve kterém žijeme společně s lidmi v okolí našich prodejen, ale nejen tam. Proto už pátým rokem podporujeme tuto iniciativu, a sami vyzýváme naše zaměstnance, aby se do ní zapojili. Máme více než 400 prodejen po celé zemi a takřka 7 000 zaměstnanců. Jsme rádi, že mnozí z nich v rámci této akce přiloží ruku k dílu, abychom společně žili v příjemném a čistším prostředí," říká Mathias Mentrop, jednatel PENNY Česká republika. Společně se zaměstnanci PENNY mohou lidé uklízet v sobotu 17. září od 10 hodin u prodejen v Praze Kobylisích (Maškova 1798, Praha 8-Kobylisy) a Ostravě Slezská (Hladnovská 1944, Slezská Ostrava).

Letošní úklidová sezóna je v České republice zatím neobvykle úspěšná. Během jara lidé uklidili více než 1 800 tun odpadu z více než 4 000 míst. Jedná se o více úklidů, než kolik se jich podařilo uspořádat za poslední dva roky dohromady.

Celosvětový úklidový den (World Cleanup day) je globální celosvětová akce, během níž dobrovolníci po celé zeměkouli uklízí nepořádek z lesů, řek, pláží i ulic měst. I tentokrát se do úklidu chystá zapojit více jak 190 zemí celého světa a Česká republika bude tradičně opět součástí této největší dobrovolnické události na světě. ,,Častokrát si myslíme, že je svět velký a to, co se děje jinde ve světě, na nás nemá vliv. Ve skutečnosti však budeme moci během 24 hodin sledovat, jak je svět ve skutečnosti malý. Mezinárodní úklidový den nám všem má připomenout, že naše planeta je jen jedna. Starejme se o ni co nejlépe, druhou šanci totiž nedostaneme," uvedl Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko, národní koordinátor World Cleanup Day pro Českou republiku, který předpokládá, že v České republice v sobotu 17. září proběhne na 400 úklidů, a další téměř dvě stovky akcí pak proběhnou v ostatní podzimní dny.

Jak se zapojit a přiložit ruku k dílu? Stačí jen přijít a pomoci s úklidem. Mapa úklidů je k dispozici zde: https://www.uklidmecesko.cz/map/ Organizátoři úklidů mají pro dobrovolníky k dispozici potřebné pomůcky jako pytle a rukavice.

PENNY je tradičním partnerem nejen projektu Ukliďme Česko, ale také projektu Sázíme budoucnost, který má za cíl vysázet během 5 let na 10 000 000 stromů, nebo jarní iniciativy Hodina Země.


 

Hlavní partner akce

Partneři akceDále nás podporujíPři poskytování služeb nám pomáhají technická Cookies a Local Storage. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.
Cookies můžete vymazat nebo předem odmítnout jejich používání volbou v příslušném nastavení ve vašem prohlížeči.
Nicméně pokud tak učiníte, některé služby a funkce tohoto webu nemusí správně fungovat.
Více informací o ochraně osobních údajů a jejich používání
Copyright Ⓒ 2014-2024 | Miroslav Kubásek, Ukliďme Česko z.s.