Aprílový úklid jako Brno23.3.2023

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.
 
Letošní zájem o dobrovolnické uklízení je rekordní, v minulých týdnech tak organizátoři řešili především logistiku celé akce. Rozesílají po České republice k místním organizátorům více než 3 000 balíčků, které obsahují 120 000 pytlů na sběr odpadků a i díky zapojení více než tisícovky škol také zhruba 160 000 párů pracovních rukavic. ,,Letošní 10. ročník Ukliďme Česko je pro nás výzvou nejen proto, že se ho podle předpokladů zúčastní rekordní počet dobrovolníků, ale navíc mezi nimi bude i symbolický miliontý dobrovolník, který se od založení akce do úklidů zapojil," uvedl Miroslav Kubásek z pořádajícího spolku Ukliďme Česko.
 
,,Ukliďme Česko je pro mě akce, jež má smysl, a proto se do úklidu nepořádku z přírody také zapojím. Jsem hrdá na to, že kořeny této akce, která každoročně motivuje statisíce dobrovolníků po celé republice, sahají právě do Brna, odkud její zakladatelé pochází," dodala primátorka města Brna Markéta Vaňková, která nad jubilejním 10. ročníkem akce převzala záštitu.
 
V Brně se bude uklízet na více než 130 místech a svoz sesbíraného odpadu v prvním dubnovém týdnu již tradičně zajistí společnost SAKO Brno, která začátkem letošního roku zprovoznila novou třídicí linku odpadů. Díky ní do žlutých nádob na plast v Brně nově patří také všechny kovové obaly od potravin, konzervy a alobal.
 
Dobrovolníci při letošní akci uklidí mimo jiné i břehy Brněnské přehrady, Svitavy a Svratky, kterou budou například vodní skauti z oddílu Kormoráni uklízet přímo z palub svých lodí. Úklidy budou kromě spolků a jednotlivců organizovat i městské části, Magistrát města Brna, ale také řada škol a firem. Do akce se letos opět zapojí strážníci Městské policie Brno a tradiční úklid proběhne i v Zoo Brno.
 
,,Akce spojuje příjemné s užitečným. Pro naše strážníky je vítanou příležitostí setkat se a udělat i mimo pracovní dobu něco užitečného pro město. Díky zapojení od prvních ročníků jsme již tradičním partnerem při úklidu i prezentaci události. Velmi mě proto těší, že v tom jubilejním se zúčastní hned čtyři desítky zaměstnanců," shrnul ředitel Městské policie Brno Luboš Oprchal.
 
,,Do akce se zapojujeme pravidelně a oceňujeme jak přístup organizátorů, tak zejména těch, kteří se rozhodnou pomáhat. Nesmírně si ceníme všech, kteří k nám na jaře i na podzim chodí zkrášlovat zoo a zvelebovat tak prostředí Mniší hory. Je vidět, že akce má ohlas, protože se nám začínají hlásit i celé firmy, z čehož máme samozřejmě radost a moc jim děkujeme," říká tiskový mluvčí Zoo Brno Michal Vaňáč.
 
,,Pro brněnské dobrovolníky máme navíc letos jako malou odměnu připravenou na sobotní odpoledne exkurzi do unikátního sekvojového lesa na okraji Lelekovic, včetně možnosti posezení a opékání přinesených pochutin", doplnil za organizátory Radek Janoušek. Zájemci o prohlídku v 15 hodin si ji mohou zarezervovat na webové stránce www.mamutistromy.cz.


Týden před akcí organizátoři ze spolku Ukliďme Česko vyzývají veřejnost: ,,Zapojit se může opravdu každý, stačí si vybrat úklidovou akci ve vašem okolí na webu www.UklidmeCesko.cz a příští sobotu 1. dubna jdeme společně na to!"


 

Hlavní partner akce

Partneři akceDále nás podporujíPři poskytování služeb nám pomáhají technická Cookies a Local Storage. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.
Cookies můžete vymazat nebo předem odmítnout jejich používání volbou v příslušném nastavení ve vašem prohlížeči.
Nicméně pokud tak učiníte, některé služby a funkce tohoto webu nemusí správně fungovat.
Více informací o ochraně osobních údajů a jejich používání
Copyright Ⓒ 2014-2024 | Miroslav Kubásek, Ukliďme Česko z.s.