World Cleanup Day už za měsíc17.8.2022

Přesně za měsíc, v sobotu 17. září 2022 proběhne hlavní podzimní termín dobrovolnických úklidových akcí u příležitosti celosvětové akce World Cleanup Day. Spolek Ukliďme Česko proto vyzývají veřejnost k aktivnímu zapojení do úklidu.

Letos se bude konat již pátý ročník této celosvětové největší dobrovolnické akce. V loňském roce se v polovině září do úklidů po celém světě zapojilo 8.5 miliónů dobrovolníků ze 191 zemí světa. Letošní úklidová sezóna je v České republice zatím neobvykle úspěšná. Během jara totiž u nás proběhlo již přes 4000 úklidů. Jedná se o více úklidů, než kolik se jich podařilo uspořádat za oba dva minulé covidové roky dohromady.

Celosvětový úklidový den (World Cleanup day) je globální akce, kdy dobrovolníci na celé zeměkouli vyrazí uklidit nepořádek z lesů, řek, pláží a ulic. Letos se do úklidu chystá zapojit více jak 190 zemí celého světa a Česká republika bude tradičně opět součástí této největší celosvětově dobrovolnické události. ,,Častokrát si myslíme, že je svět velký a to, co se děje jinde ve světě, na nás nemá vliv. Ve skutečnosti však budeme moci sledovat během 24 hodin, že svět je ve skutečnosti malý. Mezinárodní úklidový den nám všem má připomenout, že naše planeta je jen jedna. Starejme se o ni co nejlépe, druhou šanci totiž nedostaneme," uvedl Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko, národní koordinátor World Cleanup Day pro Českou republiku. V České republice předpokládáme, že v sobotu 17. září proběhne na 400 úklidů, další téměř dvě stovky akcí pak proběhnou v ostatní podzimní dny.

Zapojit se do celosvětového úklidu a přidat tak ruku k dílu nevyžaduje žádné velké přípravy, stačí jen přijít a pomoci. Podívejte se na mapu úklidů na webu www.UklidmeCesko.cz a přidejte se k akci ve vašem okolí. Pokud se ve vašem městě či okolí organizovaný úklid ještě nepořádá, zapojte vlastní iniciativu a veřejný úklid sami zorganizujte. Není to nic složitého, všechny instrukce najdete na webu akce.

Zaregistrovaným úklidům pak organizátoři na základě žádosti, které je potřeba vyplnit do 28. srpna, zašlou také pytle a rukavice. Pokud si raději úklidovou procházku uděláte sami, můžete sbírat na vlastní pěst. Nezapomeňte, že každý sebraný kousek odpadu se počítá!Hlavním partnerem akce Ukliďme Česko 2022 je:
Nadace Komerční banky, a.s. - Jistota

Partnery akce jsou:
Garnier,
EKO-KOM, a.s.,
PENNY Market,
ŠKODA AUTO a.s.,
Skupina Saint Gobain,
Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC,
Ministerstvo životního prostředí
Lesy České republiky, s. p.


 

Hlavní partner akce

Partneři akceDále nás podporujíPři poskytování služeb nám pomáhají technická Cookies a Local Storage. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.
Cookies můžete vymazat nebo předem odmítnout jejich používání volbou v příslušném nastavení ve vašem prohlížeči.
Nicméně pokud tak učiníte, některé služby a funkce tohoto webu nemusí správně fungovat.
Více informací o ochraně osobních údajů a jejich používání
Copyright Ⓒ 2014-2024 | Miroslav Kubásek, Ukliďme Česko z.s.