Již je možno žádat o materiál!

Pevné pytle a rukavice, a budou ještě černé tenčí pytle na pochůzkový sběr..
Pevné pytle a rukavice, a budou ještě černé tenčí pytle na pochůzkový sběr..


3.3.2017

Vážení přátelé, organizátoři úklidovek,

velmi oceňujeme, že se většina z nahlášených akcí je samostatná, na akci si shánějí vlastní prostředky či obětují materiál z domova. Často neváhají nezištně připravit i malé pohoštění pro dobrovolníky prostě proto, že chtějí úspěšnou a příjemnou akci pro všechny zúčastněné. Přesto je mnoho nahlášených akcí, kde tyto možnosti nemají. Pro ty se každoročně snažíme zajistit pomoc. I naše možnosti jsou ovšem omezené.

Od dnešního dne lze vyplňovat žádosti o materiál!

Pytle a rukavice se pokusíme rozdělit spravedlivě těm, kdo jej nejvíce potřebují, přednost tedy budou mít školní a dětské kolektivy a skupinky jednotlivců. Pytlů máme poměrně hodně, rukavic však o dost méně než loni. Proto pozorně čtěte následující řádky.

Prosím, zvažte osobní možnosti a poptejte se dobrovolníků, zda nemají doma pár svých starých rukavic, které by se daly použít. Letos máme "jen" kolem 20 000 párů rukavic, což je asi polovina loňského objemu, z toho je přes polovinu dětská velikost. Myslete, prosím, i na ekologii a recyklujte použité pomůcky na příští akci (dopředu také neumíme odhadnout, zda další ročník vůbec nějaké pomůcky budou k dispozici).

Recyklujte i pevné pytle! Nechají se vysušit, vydrolit či lechce vymáchat ve vodě a máte materiál i na další akce. Pokud máte zajištěný kontejner, pytle do něj vysypávejte a používejte znovu až "do roztrhání".

Bonusem letošního ročníku jsou trička pro organizátory. Ty zašleme přednostně těm žadatelům, kteří budou zároveň žádat o balíček s úklidovým materiálem. Triček máme omezené množství 1100 ks. Snad udělají organizátorům radost (jako dělají nám) a pomohou utužit ducha dobrovolnické akce :) . Drobnou odměnou pro dobrovolníky budou samolepky "děkujeme, že pomáháte", které půjdou do každého balíku.

Žádosti posoudíme hlavně vzhledem k nahlášeným počtům dobrovolníků jednotlivých akcí, či předchozí zkušenosti (nevyplněný report z loňska, speciální požadavky,..). Žádosti se otevřou od 3. do 24.3., balíky by měly chodit na adresy kurýrem do konce měsíce.


Hlavní partner akce

Partneři akce 
Při poskytování služeb nám pomáhají Cookies a Local Storage. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o ochraně osobních údajů a jejich používání
Copyright Ⓒ 2014-2021 | Miroslav Kubásek, Ukliďme Česko z.s.